inst
21 دی 1401 - 11:35

۶ پارک جدید در شهر کرمانشاه احداث می‌شود

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه گفت: ۶ پارک جدید هم طی یک سال گذشته در مناطق کم‌برخوردار احداث یا در حال احداث است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرامرز رحمتی‌زاده رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط حال حاضر پارک‌های سطح شهر، اظهار کرد: ۲۳۱ پارک فعال در شهر کرمانشاه وجود دارد و ۶ پارک جدید هم طی یک سال گذشته در مناطق کم‌برخوردار احداث یا در حال احداث است که احتمالا تا ۲۲ بهمن آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی مساحت کل فضای سبز شهر کرمانشاه را یک‌هزار و ۶۷ هکتار با سرانه فضای سبز ۱۰.۵۵ مترمربع را عنوان کرد و گفت: تعداد ست‌های بازی کودکان ۲۵۶ و تعداد ۸۳۶ ست ورزشیدر سطح پارک‌های شهر وجود دارد.

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه اضافه کرد: سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ متر کف‌پوش بازی کودکان خریداری شده که در سطح پارک‌ها مناطق مختلف نصب شده است.

وی از سرقت در سطح پارک‌ها به عنوان یکی مشکلات یاد کرد و افزود: زمین‌هایی که قابلیت و کاربری ایجاد فضای سبز دارند را شناسایی و با ایجاد پارک یا درختکاری سرانه فضای سبز را بالا خواهیم برد.

پایان‌پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 969821