inst
14 مرداد 1401 - 16:55

امام جمعه بیله سوار: عزای امام حسین (ع) ضامن حفظ و بقای مسلمانان است

اردبیل - ایرنا - امام جمعه بیله‌سوار مغان گفت: عزای امام حسین (ع) مسلمانان را نگهداشته و آنچه که تا به امروز دین مبین اسلام را نگه داشته مراسم عزای حسینی است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیله‌سوار مغان ، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، تقوا را راهبرد رب‌الارباب جهت تربیت نفوس در این دنیا دانست و افزود: انسان باید در این عالم بسیار هوشیار باشد تا فرصت‌های فراوان الهی از دست نرود و این به تعبیری مصداق عینی تقوای الهی است.

وی با دعوت از مردم جهت شرکت پرشور و شعور در تجمع بزرگ عاشوراییان در هفتم محرم اظهار کرد: در این روز مردم غیور و همیشه در صحنه شهرستان بیله‌سوار غیرت دینی خود را به جهانیان به نمایش گذاشته و دین خود را به خاندان امامت و نبوت نشان خواهند داد.

خطیب جمعه بیله‌سوار در ادامه ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: باید تاسوعا و عاشورای حسینی باعظمت برگزار گردد چرا که عاشورا بزرگترین الگوی تربیتی برای انسان‌هاست و باید درس‌های فراوانی از این مکتب فرا گرفته شود.

امام جمعه بیله‌سوار دئر بخش دیگری از خطبه‌ها به فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار اشاره کرد و افزود: امروز در دنیا رسانه حرف اول را می‌زند و نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌نماید و دشمن در این فضا در حال جنگ ادراکی است و رسالت خطیر خبرنگاران در این میدان بسیار بااهمیت است.

وی ضمن تسلیت از دست دادن عده‌ای از هموطنان در سیل اخیر در نواحی مختلف کشور بیان کرد: ستاد مدیریت بحران کشور نیاز به بازسازی ساختاری و تحول اداری دارد و مهم‌تر از آن آموزش عمومی و همگانی مردم در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی است که باید در اولویت کاری مسئولان ذیربط قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام عزیزی در ادامه ضمن قدردانی از تیم دیپلماسی خارجی افزود: کنترل ایران قوی سناریوی دیرینه و همیشگی دشمن است و بحث برجام بازیچه‌ای جهت کنترل ایران قوی است و باید از مسئولان سازمان انرژی اتمی کشور قدردانی کنیم که بهترین تصمیم را در حساس‌ترین زمان اتخاذ کردند.

خطیب جمعه بیله‌سوار همچنین با توصیه  مردم به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق کشور در ایام باقی مانده از فصل تابستان، از مسئولان برق به خاطر نبود خاموشی‌های تکراری در فصل تابستان قدردانی کرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536983