inst
14 مرداد 1401 - 16:52

آیت الله ناصری:‌ ترویج بی حجابی توطئه دشمنان دین علیه نظام اسلامی است

امام جمعه یزد با بیان این که ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منگر امر همگانی و همه در برابر این مهم مسئولند، گفت: ترویج بی حجابی، فحشا و منکرات از اهداف دشمنان اسلام و انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه های این هفته ۱۴ مردادماه نماز جمعه مرکز استان، با اشاره به عظمت حرکت امام حسین (ع) اظهار کرد: جوانان ما همچون جوانان دفاع مقدس در راه امام حسین (ع) ثابت قدم بمانند.

وی با اشاره به نامگذاری دهه اول محرم با عنوان امربه معروف و نهی از منکر ارزش و اهمیت این واجب الهی را خاطرنشان کرد و افزود: بهترین امت‌ها کسانی هستند که امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند و ایستادگی اسلام به همین امربه معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در قرآن کریم به امر به معروف ونهی از منکر بسیار تاکید شده، گفت: بر اساس قران کریم اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنیم عذاب الهی همه ما را فرا می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد عادی سازی و ترویج فرهنگ بی حجابی، فحشا و منکرات را از اهداف دشمنان دانست و گفت: دشمنان می‌خواهند مثل زمان رضا شاه دوباره کشف حجاب راه بیاندازند.

آیت الله ناصری یزدی در ادامه  با اشاره به ماجرای بانوی محجبه یزدی در قطار تهران -یزد خاطرنشان کرد: همه باید مراقب باشند و قانون حجاب و عفاف را اجرا کنند.

وی ادامه داد: بعضی کشور‌های مدعی آزادی و حقوق بشر، خودشان برای پوشش قانون دارند، اما وقتی ما در کشورمان برای پوشش به اجرای قانون تاکید داریم اعتراض می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در یزد گفت: خوشبختانه همه مسئولان پای کار آمدند و شبانه روزی کار می‌کنند تا خسارت‌ها جبران شود، اما باید برای آینده پیشگیری کرد و راه‌های ورود و خروج سیل به شهر را ساماندهی کرد.

آیت الله ناصری در ادامه خطبه‌ها به بازشدن باب مذاکرات هسته‌ای در روز‌های اخیر اشاره کرد و گفت: علی رغم ایستادگی تیم مذاکره کننده ایرانی، طرف‌های مقابل جوسازی می‌کنند، در حالیکه در این مذاکرات آن‌ها باید تغییر و خودشان را اصلاح کنند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: هرچند در این شرایط اقتصادی به مردم سخت می‌گذرد، اما باید مردم تحمل کنند و افرادی هم که کم کاری می‌کنند باید به خود بیایند و برای مردم کار کنند.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 536977